Pohodlná móda vhodná aj do mesta

Teplákové súpravy sú pohodlným doplnkom v dámskych šatníkoch už pekných pár dekád, no zďaleka ešte nepovedali svoje posledné slovo. Práve naopak, dnes dokonale zapadajú do dynamického mestského štýlu. Moderné dámske teplákové súpravy sú dnes dizajnovými outfitmi a môžete v nich vyraziť na nákupy, do kina ale pokojne aj do galérie.

Niečo z histórie teplákových súprav

Pokiaľ zo začiatku išlo len o čisto športový odev, dnes už nikto nepochybuje, že teplákové súpravy patria aj do mestských ulíc. Teplákové súpravy boli módne už aj začiatkom 80. rokov, aj keď sa na nejaký čas ocitli mimo hlavný prúd.

Dámske teplákové súpravy v dnešnej móde zastávajú dôležitú úlohu. Nie je tomu tak dávno, čo boli teplákové súpravy aj v hľadáčiku módnych návrhárov pohybujúcich sa v haute couture. Súviselo to s ich spojením s olympijskými tímami rôznych krajín na športových podujatiach v tej dobe.

Pre nás je však dôležitý návrat teplákových súprav v posledných rokoch, a to predovšetkým v ich ženskej forme. Ako už bolo povedané, ide o pohodlné riešenie „casual“ oblečenia do mesta, ale aj na cestovanie.

Štýlová dámska tepláková súprava – veľmi pohodlná a príjemná na šport, voľno-časové aktivity, či oddych doma
Štýlová dámska tepláková súprava – veľmi pohodlná a príjemná na šport, voľno-časové aktivity, či oddych doma

Čas strávený v aute, lietadle či autobuse si môžete užiť v pohodlí svojej „teplákovky“. Teplákové súpravy vás môžu zachrániť tiež vo chvíľach, keď potrebujete na skok vybehnúť do obchodu.

Teplákové súpravy ako symbol dynamického životného štýlu

Pravdepodobne, pokiaľ ste vyznávačkou športového štýlu, je váš život plný pohybu a udalostí. Športové oblečenie je zvyčajne pohodlné a praktické. Navyše športové oblečenie nemusí spĺňať všetky farebné štandardy a hoci zvyčajne býva športová móda šitá v najmódnejších odtieňoch sezóny, existujú aj ​​výnimky.

Pohodlie a sloboda ako základ

Vďaka elastickým materiálom dnes už aj dámske teplákové súpravy zvýrazňujú ženskú postavu. Najčastejšie používanými materiálmi pri výrobe dámskych teplákových súprav sú bavlna, nylon, spandex a tiež lycra. Pri mikinách môže byť dokonca vnútorným materiálom mäkučký fleece. Pás teplákov je zvyčajne elastický, prípadne je sťahovateľný šnúrkou. Voľnejší strih vám umožní slobodný a pohodlný pohyb. Pokiaľ máte svoj obľúbený strih, výber správneho kúska, ktorý vám bude najviac sedieť bude pre vás hračka.