Pár dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre nákup tieniacej plachty

Sú dni, kedy sa nevieme dočkať slnečných lúčov a potom tie, kedy sa pred slnkom snažíme niekam skryť. A pritom nie je nič jednoduchšie, ako si zadovážiť tieniacu plachtu, ktorú môžete presúvať z miesta na miesto. V závislosti od konštrukcie a veľkosti, môžu byť rolovacie tieniace plachty vysoko flexibilné. A práve také tienidlo by azda stálo za to mať vo svojej výbave – tieniacu plachtu, ktorá vás ochráni nie len pred slnečnými lúčmi, ale aj pred dažďom alebo dokonca pred vetrom. 

Horúce letné dni sú v tomto období už dávno zabudnuté a na tie ďalšie si ešte pár mesiacov počkáme, ale práve teraz je správny čas popremýšľať nad výberom výbornej ochrany proti slnku, ideálne zvolením tieniacej plachty s UV ochranou. Ani sa nenazdáme a opäť tu máme krásne dni zaliate slnkom. A vy si budete môcť vychutnávať dokonalú pohodu so šálkou čaju na svojej terase s kreslom schovaným v príjemnom tieni svojej novej tieniacej plachty. 

Aké najčastejšie využitie môže mať tieniaca plachta?

  • zatienenie terasy pri rodinnom dome
  • tieniaca plachta pre detské ihriská
  • ako markíza na balkóne
  • prestrešenie bazéna
  • zastrešenie výrobnej alebo športovej haly
  • tienenie pre zimné terasy

Tieniace plachty vám poskytnú príjemný úkryt pred priamym slnkom počas celého roka. Vytvorte si tieň presne tam, kde ho potrebujete – vyberte si farbu, tvar, veľkosť, materiál a sklon tieniacej plachty podľa svojich predstáv. Tieniaca plachta môže byť prvkom, ktorý posunie vaše exteriéry k estetickej dokonalosti.

Ak máte radi pohodlie, môžete uprednostniť tieniacu rolovaciu plachtu s manuálnym alebo motorový rolovaním pred statickou plachtou. Takéto tienenie sa vďaka slnečným, veterným alebo dažďovým senzorom dokáže prispôsobiť aktuálnym poveternostným podmienkam.
Tieniaca technika je neoddeliteľnou súčasťou každého priestoru a spája funkčné ale aj dizajnové funkcie tienenia. Okrem toho, že zabránite pôsobeniu ostrého slnečného svetla a tepla získavate vo svojom priestore tiež dizajnový prvok vysokej estetickej hodnoty. Viac informácií o tieniacich plachtách získate na webe reklamne.sk.